Sociogramy - spolupráce uvnitř a vně týmu

Znáte tuto metodu koučování, diagnostikování, měření týmů? Setkali jste se již s tímto termínem? Zažili jste "mapování" v realitě?

Metoda, o které tady mluvíme je z prostředí, kde sestavené týmy pracují ve velmi stresovém a zátěžovém prostředí. Aplikace této metody je zážitek se silným vlivem a dopadem na praxi týmů, jedinců, jejich fungování. Na výsledky, kterých jsou lidé v týmech schopni dosahovat a vztahy, které jsou uvnitř týmů.

Přečtěte si malé přirovnání:

" Na dalším z mých seminářů jsem se potkala s člověkem, který měl možnost jet na závody F1. Není nikterak velkým fanouškem, ale jako chlap - kluk si tuto možnost nenechal ujít. Tato příležitost mu přinesla velmi silný zážitek, o který se s námi (na semináři) chtěl podělit. Jakmile začal se svým vyprávěním, ozvalo se pár hlasů : "No, to bych se tak trmácel a utrácel prachy za to, že budu sedět někde na tribuně, nic neuvidím, maximálně nějakou šmouhu", "To je jasný, lepší je to doma, v pohodlí a vidím všechno". Onen zmiňovaný člověk jim na to odpověděl: "Na závody F1 se nejezdí proto, abys něco VIDĚL, ale abys to SLYŠEL!!!!!"

U nových, neznámých věcí - situací, tam kde máme málo informací, vkládáme si svoje představy, očekávání, touhy, obavy a strachy. Častokrát nás tyto naše vnitřní stavy přemohou hned na začátku a my ani nezačneme. Je pro nás snažší oznámkovat neznámou budoucnost tím, že snížíme hodnotu možného prožitku. "Stejně by to nic nepřineslo, takových věcí už tady bylo, to si může dovolit jen někdo, nám stačí to, co máme..... apod." A tak se často připravíme o možnosti, příležitosti o život!!!!

Můj zážitek a přirovnání:

"Měla jsem tu možnost podívat se do vzdálené Afriky, do Keni. Před cestou jsem sbírala množství informací, shlédla spousty dokumentů o životě, zvycích, o zvířatech, zeměpisné údaje. Lvici Elsu jsem měla "nakoukanou" téměř nazpaměť. Byla jsem přesvědčená, že mne již nic nepřekvapí.

Překvapilo!!! Vůbec jsem nebyla připravená na vjemy, kterých se mi dostalo prostřednictvím čichu, vnímání teploty, větru, silného deště, přímého kontaktu s místními obyvateli. To byl ten pravý zážitek! Ne zprostředkovaně skrze obrazovku, vyprávění, četbu článků, ale na VLASTNÍ KŮŽI!"

A tak vás vyzývám k tomu, abyste dopředu neodsuzovali, "neznámkovali" možnost zažít něco nového, jedinečného, ne zcela standardního. Dovolte sobě získat více informací , umožněte svým lidem poznat kdo jsou v pravé realitě, na vlastní kůži. Dopřejte jim prožít "cestu" poznání, jak si stojí ve vztahu k ostatním lidem, jak jsou vnímáni, jaká doporučení se jim dostane.

Pomozte sobě a svým lidem, abyste byli tým!!!

Pro více informací o metodě, možnostech spolupráce mne    kontaktujte!   

Poznejte se se mnou osobně!

Mám ráda lidi, jsem životní optimista,
ale také už jsem velká holka a vím,
že život začíná tam,
kde končí naše komfortní zóna.

Ozvěte se, zavolejte, napište, domluvíme se!!!

 

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: