Dělat věci jak se má

25.06.2012 15:10

Kdysi jsem četla nebo slyšela historku o tom, jak "vodiči - mahuti" slonů malé slůně přivážou za nohu ke kůlu, aby se naučilo, že má pouze omezený prostor pro pohyb. Mláďata jsou bujná a živá, zkouší je jestli kůl je udrží, ale jelikož nemají ještě hmotnost a sílu velkého slona, kůl nepřemůžou. Když vyrostou a dospějí, tak jim na nohu dají pouze řetěz na jejímž konci je těžká koule. Slon už je dostatečně silný na to, aby zlomil kůl, odtáhl kouli, ale on to neudělá. On se o to ani nepokusí. On už ví z doby, kdy byl mládě, že to nejde. Zkoušel to několikrát.

Příběh, který se mi pravidelně vybaví vždy, když slyším, slovní spojení "dělat věci jak se má"!!! Naše myšlení určuje naše chování, a tak se někdy dostáváme do smyčky "zaběhaných vzorců chování", protože takhle se to má. Stejně jako slůně jsme několikrát zkusili jít proti proudu, ale neuspěli jsme. A tak někde v čase ztratíme touhu, odvahu, energii zkoušet věci a "děláme jak se má"!

 

Donekonečna opakujeme neúspěšné pokusy, jsme zklamaní, frustrovaní neúspěchem. Občas se uchýlíme k tomu, že viníme z neúspěchu naše okolí - protože oni nebo ono nám neumožnili, nepomohli, zkazili........, přitom jediné co je třeba je poupravit naše myšlení.

 

Vyzkoušejte možnost osobního koučování, které je především zaměřené na práci s naším myšlením, hodnotami, postoji, vzorci našeho chování. Nalezněte pro sebe nové možnosti, staňte se úspěšnější!

 

"Jen blázen opakuje donekonečna stejné postupy a očekává jiné výsledky!

 

 

 

Poznejte se se mnou osobně!

Mám ráda lidi, jsem životní optimista,
ale také už jsem velká holka a vím,
že život začíná tam,
kde končí naše komfortní zóna.

Ozvěte se, zavolejte, napište, domluvíme se!!!

 

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: